6 złotych medali dla zawodników MKS AXEL TORUŃ

Sześć złotych medali zdobyli reprezentanci toruńskiego MKS Axel podczas Mentor Toruń Cup 2020, XIX edycji międzynarodowych zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Ukoronowaniem zmagań była uroczysta Gala Łyżwiarska, która odbyła się w sobotę na toruńskim lodowisku TOR-TOR. Nadkomplet publiczności obejrzał efektowne, wielobarwne, sportowo-artystyczne widowisko z udziałem najlepszych uczestników pięciodniowej rywalizacji. Podczas pokazu nie zabrakło wyjątkowych momentów. Do takich należy zaliczyć poczwórny skok Vladimira Litvintseva z Azerbejdżanu oraz dynamiczne salta, jakie zaprezentował Brendan Kerry z Australii. Zostały one przyjęte z gorącym aplauzem ponad czterotysięcznej publiczności. Należy dodać, że w zawodach wzięło udział około 350 zawodniczek i zawodników z 37 krajów.

Podobnie, jak przed rokiem, najbardziej emocjonująca była rywalizacja wśród seniorskich par tanecznych. Po tańcu rytmicznym prowadzenie objęli Shiyue Wang / Xinyu Liu z Chin przed toruńskimi olimpijczykami Natalią Kaliszek i Maksymem Spodyrievem. Jednak nieznaczną stratę podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej z nawiązką odrobili w tańcu dowolnym. Wygrali z przewagą 3.12 pkt. zdobywając łącznie 188.31 pkt. Trzecią lokatę uzyskała para Tina Garabedian/Simon Proulx Senecal z Armenii, z dorobkiem 173.93 pkt.

Drugi złoty medal zdobyła Ekaterina Kurakova. Zawodniczka MKS Axel uzyskała 181.97 pkt. i zajęła pierwsze miejsce wśród seniorek, deklasując rywalki. Druga była Amerykanka Emily Zhang 153.00 pkt. Brąz wywalczyła Alina Iushchenkova z Izraela 139.81 pkt. Na 14. miejscu uplasowała się Agnieszka Rejment, zawodniczka MKS Axel.

Trzecie złoto było udziałem Alicji Rejment. Zawodniczka kategorii Gold Girls, trenowana przez Dorotę i Mariusza Siudków, zaprezentowała urozmaicony pokaz i zdobyła 49.30 pkt. Po wyrównanej  rywalizacji jej wyższość musiały uznać Vira Shcherbliuk z Ukrainy, 47.56 pkt.
i Finka Isabella Laverty, 44.92 pkt. . Matylda Gałka była ósma, a Zuzanna Nowak dziewiąta. Obie z MKS Axel.  

Czwarty złoty krążek zdobył Ryszard Siudek, syn szkoleniowców MKS Axel, który wygrał kategorię Silver chłopców.

Pozostałe dwa złote medale zdobyli zawodnicy MKS Axel, którzy są w trakcie załatwiania licencji na starty w barwach Polski. Seniorską grupę Interclub Mentor Toruń Cup w tańcach wygrał duet Anastasia Polibina/ Paveł Golovishnikov. W tej grupie kategorii Advance Novice  złoty medal zdobył również  taneczny duet Soffia Dowhal/ Wiktor Kulesza.

W grupie Silver dziewcząt tryumfowały Białorusinki. Pierwsza była Zlata Amelyaniuk, druga Sofiya Rakhuba. Najniższe miejsce na podium zajęła Yuliya Pokala. Najlepiej z zawodniczek MKS Axel spisały się Emilia Szwechowicz , 11. miejsce i Amelia Witkowska, 12. pozycja.

Wśród seniorów tryumfował Vladimir Litvintsev(207,13pkt.) z Azerbejdżanu. Srebrny medal zdobył Mark Kondratyuk (204,67pkt.)  z Rosji. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Brendan Kerry, z wynikiem 193.65 pkt.

W kategorii juniorek wygrała Maria Levushkina z Bułgarii, druga Rosjanka Sofia Baranova ze stratą zaledwie 0,4 pkt. Brązowy medal zdobyła Jogaile Aglinskyte z Litwy.

W gronie juniorów zwyciężył Edward Appleby z Wielkiej Brytanii przed Casperem Johanssonem ze Szwecji. Brązowy medal zdobył Grigory Fedorov z Rosji. Najlepszy z Polaków był Egor Khlopkov z Warszawy, który uplasował się na 7 miejscu.

Arina Ushakova/ Maksim Nekrasov z Rosji zajęli pierwsze miejsce w juniorskich parach tanecznych wyprzedzając swoich rodaków Ekaterinę Katashinskaia /Aleksandra Vaskovicha. Brązowy medal zdobył francuski duet Loica Demougeot/Theo Le Mercier. Na 12. miejscu uplasowała się para Oliwia Borowska/Filip Bojanowski, MKS Axel.

W kategorii Advanced Novice par tanecznych najlepiej zaprezentowali się Kristina Dobrserdova /Grigoriy Rodin z Rosji. Srebrny medal zdobyli Louise Bordet/ Thomas Gipoulou z Francji, a brązowy Anna Kolomenskaia/Matvei Samokhin z Rosji.

Wśród zawodniczek kategorii Advanced Novice zwyciężyła Agne Ivanovaite z Litwy. Srebrny medal zdobyła Iida Karhunen, a brązowy Minja Peltonen, obie z Finlandii. Najlepsza z Polek - Julia Polniuk, z Warszawy, była piąta.                  

W kategorii Advanced Novice chłopców wygrał Jakub Lofek z Unii Oświęcim przed Robertem Weberem. Trzeci był Jacob Casey. Obaj z Niemiec.

Wśród par tanecznych kategorii Intermediate Novice  zwyciężyl francuski duet Ambre Perrier/ Joseph Booth. Drugie miejsce zajęła para Iryna Pidgaina/ Mykhailo Sandul z Ukrainy a trzecie Ashlie Slatter/ Atl Ongay-Perez z Wielkiej Brytanii. Julia Berendt/ Maciej Sęczkowski, zawodnicy MKS Axel, uplasowali się na 8. miejscu.

 

Patronat nad zawodami sprawowali: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Sportu i Turystyki, Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia.

 

     

 

Program zawodów

 

Środa, 8.01.2020

07:00      Program dowolny solistek (klasa silver)

10:30      Program dowolny solistów (klasa silver)

11:00      Program krótki solistek (novice)

13:30      Program krótki solistów (novice)

14:15      Program krótki solistek (junior)

17:45      Program krótki solistek (senior)

 

Czwartek, 9.01.2020

07:00      Program dowolny solistek (klasa gold)

08:30      Program dowolny solistów (klasa gold)

09:00      Program krótki solistów (junior)

11:00      Program dowolny solistek (novice)

13:30      Program krótki solistów (senior)

15:15      Program dowolny solistów (novice)

16:15      Program dowolny solistek (junior)

 

Piątek, 10.01.2020

08:00      Tańce na lodzie, taniec rytmiczny (junior)

13:00      Tańce na lodzie, pattern dance (basic novice)

15:00      Tańce na lodzie, taniec rytmiczny (senior)

17:45      Program dowolny solistów (junior)

19:45      Program dowolny solistek (senior)

  

Sobota, 11.01.2020

06:45      Tańce na lodzie, taniec dowolny (junior)              

12:00      Program dowolny solistów (senior)

13:45      Tańce na lodzie, taniec dowolny (senior)

17:00      GALA ŁYŻWIARSKA

18:15      Tańce na lodzie, pattern dance  (intermediate novice)

20:00      Tańce na lodzie, pattern dance  (advanced novice)

 

Niedziela, 12.01.2020

10:45      Tańce na lodzie, taniec dowolny (basic novice)

12:00      Tańce na lodzie, taniec dowolny (intermediate novice)

13:05      Tańce na lodzie, taniec dowolny (advanced novice)

 

*Organizatorzy zastrzegają, że program godzinowy może ulec drobnym zmianom.

 

Gala Łyżwiarska

 

W sobotę, 11 stycznia 2020 o godz. 17.00 lodowisko TOR-TOR po raz kolejny stanie się areną wspaniałych popisów łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu najlepszych zawodników startujących w zawodach Mentor Toruń Cup 2020.

Na tafli zaprezentują się medaliści zawodów w swoich najlepszych programach. Lata poprzednie pokazały, że Gala cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a publiczność daje ponieść się emocjom towarzyszącym występom. Gali, jak co roku, będzie towarzyszyć piękna sceneria - muzyka i kolorowe światła, które stworzą niepowtarzalny klimat wydarzenia.

Hala TOR-TOR-u podczas Gali będzie ogrzewana, a wstęp jest bezpłatny.

 

 

 

Mentor Toruń Cup 2020 

W dniach 7 - 12 stycznia 2020. łyżwiarze figurowi z całego świata rywalizować będą w Toruniu w zawodach Mentor Toruń Cup 2020.

350 zawodników – solistów, solistek i par tanecznych z 37 krajów będzie walczyć o medale oraz cenne punkty rankingowe. Będzie można ich oglądać na żywo, na lodowisku TOR-TOR codziennie od godz. 8:00 do późnych godzin wieczornych. Wstęp na zawody będzie darmowy.

Tradycyjnie zwieńczeniem zawodów Mentor Cup będzie Gala finałowa, zaplanowana na sobotę , w której wystąpią medaliści zawodów, a więc najlepsi łyżwiarze turnieju. Publiczność może liczyć zatem na wielkie widowisko nie tylko sportowe, ale także artystyczne.

Wstęp na Galę – wolny.

Listy zawodników tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspierają nas: